KurutemPro - Kuru Temizleme Programı Raporlar

KurutemPro kuru temizleme programı birçok modüle sahiptir.

Ürün Alımı

Ürün alımı modülü, müşteri dükkana geldiği zaman ürünleri sisteme eklemek için kullanılır. Önce müşteri yoksa müşteri eklenir, daha sonra ise müşterinin ürünleri girilir. Bu adımda, büyük ve resimli butonlar sayesinde müşteriyi bekletmeden hızlıca işlem yapma olanağınız bulunmaktadır. Ürün alımı yapıldıktan sonra, barkodlu bir fiş yazdırılıp bir kopyası müşteriye verilir.

Ürün Teslimi

Ürün teslimi modülü, müşteri verdiği ürünleri almak için dükkana geldiği zaman kullanılır. Müşteriye ürünler alınırken verilen makbuz istenir, makbuz üzerinde yer alan barkod okutulur. Ayrıca, barkod okuyucu kullanılmıyorsa makbuz numarası üzerinden ilgili makbuz bulunabilir. Makbuz ekrana gelir ve detaylı görünür. Kaç ürün vermiş, ne kadar tutmuş hepsi karşınıza çıkar. Ürün teslimini tamamlamak için ödeme türünü seçip, teslim edebilirsiniz.

Ürün Ayarları

Ürün ayarları modülü, sistemde ekli olan tüm ürünleri işlemleriyle birlikte listeler ve üzerinde değişiklik yapmanızı sağlar. Yeni bir ürün, işlem, detay, renk, doku veya desen ekleyebilirsiniz. Ürün ikonu seçerek ürün alımında ürünü hızlıca tanıyarak işleminizi hızlandırabilirsiniz. Ayrıca, ürün fiyatları da bu modül üzerinden ayarlanır.

Müşteri Listesi

Müşteri modülü sayesinde tüm müşterilerinizin listesine ulaşabilirsiniz. İstediğiniz müşteriyi düzenleyebilir, silebilir veya kara listeye ekleyebilirsiniz. Ayrıca, toplu SMS özelliği sayesinde telefon numarası mevcut olan müşterilerinize SMS gönderebilirsiniz.

Borç Sistemi

Borç sistemi modülünde, müşterilerin mevcut borç ve ödeme hareketlerini görebilirsiniz. Hangi tarihte hangi makbuz üzerinde ne kadar borç var veya hangi tarihte ne kadar ödeme yapılmış bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca, borçlu olan müşterilere bu modül üzerinden SMS gönderebilirsiniz.

Fiyat Listesi

Fiyat listesi modülünü kullanarak, ürünlere toplu veya bireysel olarak zam ve indirim işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, fiyat listesi yazdırabilir, hangi ürünün fiyat listesinde çıkacağını belirleyebilirsiniz.

Gider İşlemleri

Gider modülünü kullanarak, dükkan giderlerini takip edebilirsiniz. Hangi tarihte ne kadar harcama yapılmış, hangi açıklama ile gider eklenmiş tarih aralığıyla birlikte filtreleyebilir ve listeleyebilirsiniz. Bu modül üzerinden eklenen giderler, tüm raporlarda çıkacaktır.

Kara Liste

Kara liste modülü sayesinde, ürünlerini almak istemediğiniz veya uyarı oluşturmak istediğiniz bir müşteriyi kara listeye ekleyebilirsiniz. Kara listeye eklediğiniz müşteriye ürün alımı yaparken bir ikon ve uyarı belirerek müşterinin kara listede olduğunu sebebiyle birlikte gösterir.

SMS Gönderme

Ürün hazır olduğunda makbuzda bulunan “Hazır” butonuna tıklandığı zaman, eğer müşterinin telefon numarası eklenmişse müşteriye bir bilgilendirme SMS’i gönderilir. Örneğin: “Ürünleriniz hazırdır, istediğiniz zaman gelip teslim alabilirsiniz.” gibi. Bu SMS içeriği de yönetici tarafından istenildiği taktirde değiştirilebilir. Ayrıca, müşteriye istenilen içerikte SMS de gönderilebilir.

Numaratör

Ürünler poşetlendikten sonra, poşetlerin üzerine yapıştırmak/numaralamak için bir fiş yazdırır. Bu fişte, müşteri adı soyadı, makbuz numarası ve makbuzda yer alan ürünler yer alır.

Personel Yönetimi

Personel yönetimini kullanarak, yeni personeller ekleyebilir veya mevcut personellerin bilgilerini ve yetkilerini düzenleyebilirsiniz. Örneğin, personeller raporları göremesin, sadece kendi eklediği giderleri görsün gibi. Ayrıca, bu modül sayesinde personel hareketlerini listeleyebilir ve filtreleyebilirsiniz. Personel hareketlerinde hangi personel hangi makbuzu eklemiş hangi işlemleri yapmış listelenir.

Ayarlar

  • Makbuz ayarları (Yazıcıdan çıkacak makbuzda çıkacak olan bilgiler; dükkan ismi, telefon, adres vs.)
  • Yazıcı ayarları – Makbuzların hangi yazıcıdan çıkacağı belirlenir
  • Ürün teslim günü değiştirme (Pazartesi alınan ürün Çarşamba teslim edilebilir vs.)

Raporlar

Raporlar, şüphesiz ki dükkanın en mahrem ve en önemli verileridir. Günlük, haftalık, aylık, yıllık bazda ve tarih aralığına göre aşağıdaki raporlar alınabilir.

Günlük, Haftalık, Aylık, Yıllık
  • Ürün Sayısı
  • Elde Edilen Ciro
  • Gider
  • Net kar
  • Ciro karşılaştırması
  • Gider karşılaştırması
  • Net kar karşılaştırması

Otomatik Güncelleme

KurutemPro kuru temizleme programı, otomatik güncelleme sayesinde herhangi bir güncelleme geldiği zaman arkaplanda indirir ve yükler. Kullanıcının güncelleme indirme, yükleme vb. işlemleri yapmasına gerek yoktur. Program yeniden başlatıldığında ise yeni versiyon yüklenmiş şekilde açılır.

Benzer Yazılar